איזו צואה כדאי לעשות כדי שתהיה מוגנת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מאוכזבים ולכן

  נשלח ע"ימאוכזבים ולכן 12:22, 27 באוקטובר 2014

  אני ובעלי מעוניינים לעשות צוואה , שתגן על בננו , אנחנו סבלנו וסובלים קשות משופטים שאינם יודעים לכבד את כבוד רצונו של המת, ולכן אנחנו מעוניינים לעשות צוואה טובה מאוד , היכן למי פונים וכמה זה עולה היום

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:14, 27 באוקטובר 2014

  רוב הצוואות כלל אינן מגיעות לבתי משפט. רוב הצוואות מקויימות על ידי רשמים לענייני ירושה ומוצאות לפועל על ידי היורשים (לעתים בסיוע עורכי דין) ומובילות לתוצאות להן ייחל המוריש. יש מקרים בהם הנסיבות גורמות לתוצאות "מאכזבות" - למשל: א) יורש או מי שעשוי להיות יורש שמגיש התנגדות וגורם למאבק משפטי. ב) צוואה שאינה מנוסחת נכון או אינה ערוכה כך שתשיג את המטרות המבוקשות.. ג) פגמים בעשיית הצוואה שיוצרים עילות התנגדות - למשל מעורבות יתר של יורש בעשיית הצוואה, או חוסר תשומת לב.
  ועדין יש לזכור - כולנו בני אדם ואין אדם שאינו טועה. וכמו כן - שינויי עתים ושינויי גישות וכן שינויים במצב לאחר עשיית צוואה עלולים לגרום לאי התאמה של צוואה לנסיבות בעת קיום הצוואה. לכן ראוי ומומלץ לבחון צוואה אחת לזמן מה, או כשיש שינוי מהותי בחייו של עושה הצוואה ולבדוק האם אכן הצוואה עדין מתאימה למבוקש. ניסוחים בלשון מנופחת וגודש של מילים יפות בעברית מהודרת עם הקדמות וסיומות ברכות ותהילות נראים מאוד יפה ומנפחים את גודל המסמך אבל הם תפלים. צוואה היא סדרת הוראות שצריכה להיות מדוייקת וברורה.
  למי פונים - למי שיש לו נסיון בענין, סבלנות להקשיב ולברר מה רוצה המצווה להשיג. וכנגד זה המצוואה צריך להבין שצוואה אינה מכתב דרישה אוטומטי, אלא יש להתאימה לכל אדם. עריכה ראויה של צוואה אינה נעשית על רגל אחת ואין מחשבים את השכר עבורה כמו עבור מכתב דרישה למשל. גם עושה הצוואה נדרש להשקיע מחשבה ומאמץ - שזה יותר מאשר רבים מהמצווים מוכנים להשקיע. לגבי המלצות למי פונים - רק על עצמי לספר ידעתי. מספר הטלפון שלי 03-7315818.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.