• אבי

  נשלח ע"יאבי 15:21, 27 באוקטובר 2014

  שלום!כשהוכח לפי סעיף 5א לחוק הירושה (ישנה צוואה לשני יורשים),שאכן יורש אחד זייף חתימת המצווה,והשופט מבטל צוואה זו!! האם משמעו שהמזייף אינו יורש יותר,או גם האדם השני?ואז כביכול ניתן לרשת לפי דין??או משמעו שרק המזייף זה שזייף,לא יוכל לרשת בכלל את עזבונו של המצווה??? כי הרי אדם מזייף ואז יורש לפי דין ללא צוואה!!מה הואילו חכמים?? בסעיף 5א לא מצויין מה גורלו של זה שזייף,רשום רק שהצווה בטלה,ואז בכל זאת המזייף נהנה????תודה!!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:54, 27 באוקטובר 2014

  יש לעיין בהחלטת בית המשפט. אם חסרה התייחסות לתוצאה המשפטית, יש לבקש מהשופט שיתייחס גם לתוצאת הקביעה המשפטית שלו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.