• ריטה

  נשלח ע"יריטה 20:57, 27 באוקטובר 2014

  שלום לך. אני אשה מבוגרת חולנית ויש לי 2 בנות אחת מסודרת מבחינה כלכלית והשניה חד הורית+ילדה המתקיימת מהבטחת הכנסה וקיצבת ילדים. חסכתי במשך השנים כסף. בעודי בחיים אני רוצה לרשום את בתי ונכדתי בצוואה כיורשות בלעדיות שלאחר מותי יתכלכלו בכבוד מכספי. האם רישומן בצוואה כיורשות בלעדיות יופסק במידי לבתי קיצבת הבטחת הכנסה וקיצבת ילדים? ובמידה וכן כיצד עלי לנהל את הרישום שבתי ונכדתי לא יפגעו מרישום הצוואה? אולי אוכל לרשום את הצוואה אך ורק על נכדתי? אודה לך על תשובתך ריטה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:40, 28 באוקטובר 2014

  כל עוד את בחיים, אף אחד אינו צריך לדעת מה כתוב בצוואתך. בכל מקרה כל עוד את בחיים לא יוכל הביטוח הלאומי - אפילו יגיע אליו תוכן צוואתך - להסתמך עליו כדי לשלול קצבה מבתך. לאחר מותך, לאחר קיום צוואתך, ייתכן שאם מכל צוואתך תחשב בתך לבעלת הכנסה או רכוש במידה ששוללת ממנה את הזכות להבטחת הכנסה. את התשובה לכך חפשי בפורום המתאים.
  בכל מקרה את יכולה בצוואתך להוריש את רכושך למי שתרצי. כמו כן - אם תקבלי תשובה שיש בהורשה לבתך העניה חשש לפגיעה בזכויותיה, ייתכן שיש לכך פתרון, אלא שהפורום אינו המסגרת המתאימה ליעוץ משפטי שכזה. אם תרצי, פני אלי לפי הצורך לקבלת סיוע.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.