חזקת שיתוף. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שיי

  נשלח ע"ישיי 11:32, 1 בנובמבר 2014

  שלום. אימנו ניפטרה ליפני שנים (לא יצא צו ירושה) אבינו ניפטר ליפני כ-עשר שנים ,( אחרי אימנו) בחיו רכש נכס מקרקעין לאחד הבנים , מיתוך הכספים המשותפים . הנכס לא נירשם בצוואתו , אנו ארבעה אחים , שני אחים מבקשים ליבדוק האים קמה לנו האפשרות , לידרוש חזקת השיתוף על נכס המקרקעין .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:14, 2 בנובמבר 2014

  אם אביך רכש נכס בכספו. ואם רשם את הנכס על שם אחד האחים עוד בחייו, הרי זאת מתנה. אם הנכס נרשם עוד בחיי האב על שם אותו אח ואם לא עשיתם דבר כדי להתנגד או לטעון לזכויות, אני סבור שאתם כבר חסומים מבחינה משפטית לקום ולטעון עכשיו נגד מצב הזכויות בדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.