שאלת ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ס.ג.

  נשלח ע"יס.ג. 10:16, 2 בנובמבר 2014

  אמי ואבי החורג נשואים כבר הרבה שנים ובבעלותם דירה. לאבי החורג יש בן מנישואין קודמים שגר עם משפחתו בחו"ל. אמי ואבי החורג רוצים למכור את דירתם ולתת לי את הכסף, כדי שאוכל לקנות (בתוספת משכנתא) דירה להשקעה ואתן להם לגור בה ללא תמורה. הדירה תהיה רשומה על שמי. האם הבן של אבי החורג יוכל בעתיד לדרוש זכויות כלשהן על הדירה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:17, 2 בנובמבר 2014

  המצב המתואר הוא מצב של מתנה. אם המתנה תנתן לך במצב בו שני האנשים הללו עצמאיים במחשבתם ורצונם, לא תהיה כאן שאלה של ירושה. הדירה תהיה שלך בלבד. רצוי שיהיה מסמך המסדיר את הענין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.