• רון

  נשלח ע"ירון 18:57, 2 בנובמבר 2014

  שלום רב! אבי ז"ל נפטר לפני שלושה שבועות וברצוני להוציא צו ירושה. לאבי מצויין בתעודת הפטירה וכן בספח תעודת זהות שהוא נשוי. אבי היה נשוי לעובדת זרה שכבר מעל ל6 שנים עזבה את הארץ ולא היה לו קשר איתה (הוא לא התגרש ממנה). אבי היה בבית אבות במהלך ה-4 שנים האחרונות. לאבי יש שני ילדים אנוכי ואחותי (שנינו מעל גיל 25). האם אנו הילדים נוכל להוציא צו ירושה רק עבור שנינו??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:18, 3 בנובמבר 2014

  זכות הירושה של בת הזוג אינה תלויה בכך שהיא חייתה אתו כבת זוג, או לא חייתה אתו כלל. לו אביכם לא היה רוצה להוריש לה, צריך היה להתגרש ממנה, או לעשות צוואה המדירה אותה. בבקשה למתן צו ירושה יש לציין את מצבו המשפחתי של המנוח בעת פטירתו וגם לפרט את כל קרובי המשפחה מדרגה ראשונה של המנוח - ילדים ובת זוג - ולצרף את תעודת הפטירה. ייתכן שאם תאתרו אותה ותפנו אליה, היא תסכים להסתלק מהירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.