תכשיטים ללא ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אינה

  נשלח ע"יאינה 11:27, 3 בנובמבר 2014

  אמי נפטרה לפני כ 16 שנה ולא עשתה צוואה. לאמי היו (עדיין יש) תכשיטים מזהב ויהלומים הנמצאים אצל שתי אחיותיי. לאחרונה, ביקשתי מאחותי שנעשה רשימה ונכניס את התכשיטים לכספת על מנת למנוע בעיות בעתיד כמו גם העובדה שאני לא סומכת עליה. בהתחלה היא התגוננה ותקפה ואח"כ אמרה שלא אכפת לה שמצידי אני אקח את התכשיטים למשמורת אבל היא לא מסכימה שנשים את התכשיטים בכספת שעליה אבי ישלם (היא האפוטרופוסית שלו), כלומר היא לא מוכנה ל"בזבז כסף" על כספת. בינתיים היא רק מתחמקת ו"מדברת". מה ניתן לעשות על מנת להוציא את התכשיטים ממנה ולהכניסם לכספת? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:50, 3 בנובמבר 2014

  אם נפטרה אמך ללא צוואה, כל מה שהיה לה נחלק בין אביכן (מחצית) לבין שלשתכן (ששית לכל אחת). אם אין הסכמה על אופן השימוש בחפצי הערך שתארת והחזקתם, יש לפנות לבית המשפט למשפחה שייתן הוראות לגבי אופן שמירת החפצים הללו והחזקתם. מאחר שהאב הוא בעלים של מחצית החפצים סביר שיישא במחצית ההוצאה לשמירתם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.