השארת צוואה בבית ללא הפקדה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 10:49, 5 בנובמבר 2014

  שלום לעו"ד רונן גדות, אם עושים צוואה אצל עורך דין והעתק שומרים בבית, ונניח כעבור 5 שנים הצוואה נעלמת ולא מוצאים אותה , האם ניתן לבקש אותה מהעורך דין שערך את הצוואה? וכן האם תמיד אפשר לפנות אליו כהוכחה שערכנו צוואה? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות,מנהל הפורום

  16:07, 5 בנובמבר 2014

  עו"ד חייב בשמירת מסמכים משפטיים שערך עד 5 שנים. לגבי צוואות יש הוראה אחרת: החלטה מספר את 199/04 של ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין קובעת כי "פירושו של כלל 5 לכללי לשכת עורכי הדין (שמירת חומר ארכיוני במשרד עורכי הדין), התשל"א -1971 הוא שיש חובה לשמור צוואה ללא הגבלת זמן אלא אם הלקוח נתן הוראה אחרת." אם עורך הדין סכם עם הלקוח שאינו שומר אצלו (במשרד עורך הדין) את הצוואה, כי אז עורך הדין אינו חייב בשמירתה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.