• רינה

  נשלח ע"ירינה 08:46, 6 בנובמבר 2014

  בדף המעקב של רשם הצוואות בתגובה של בא כה משפטי רשום אין עניין מה המילים האלה אומרות והאם רשם הצוואות מחליט האם לתת את צו קיום הירושה או מספיקה תגובתו של בא-כה המשפטי לתשובתך אודה ויום נעים

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות,מנהל הפורום

  12:04, 6 בנובמבר 2014

  לפי חוק העתק מכל בקשה למתן צו קיום לצוואה או למתן צו ירושה מועבר לתגובת היועץ המשפטי לממשלה על ידי האפוטרופוס הכללי. שם נבחן האם יש סיבה להתערבות שלהם (למשל כשיש יורש קטין, או יורש חסוי, או יורש נעדר, או בעיה משפטית מיוחדת). כאשר אין סיבה להתערב מודיע היועמ"ש שאין לו ענין. שלב הטיפול הבא הוא בחינה על ידי הרשם לענייני ירושה האם יש סיבה המונעת מתן צו כמבוקש. אם אין סיבה כזאת, יינתן צו. אם יש סיבה- ייתן הרשם החלטה מתאימה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.