מוטב או יורש חפי צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אריה

  נשלח ע"יאריה 12:30, 6 בנובמבר 2014

  אבי בצוואתו כתב שהוא מוריש לי כל החיסכונות כולל קופות גמל, ביטוחים וכולה.... כאשר פניתי לקופת גמל לקבל את כספו, נאמר לי שיש מוטב ושזה לא אני. יש לציין שאבי היה גם חולה בסכיזופרניה פרנואידית ושלא תמיד הוא תפקד קוגניטיבי. יכול להיות שבן אדם זר (שכן או מלווה או אחר) ניצל את מצבו ולכן הוא רשם כמוטב שם אחר. איך פותרים את הבעיה? של מי הכסף מקופת הגמל?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות,מנהל הפורום

  14:48, 6 בנובמבר 2014

  ההוראה הכללית לפי החוק היא שמוטב הרשום בקופת גמל גובר על יורש. תתכן טענה שההוראה בצוואה גוברת על רישום המוטב. עליך לדרוש את הכסף מהקופה בכתב וכן לבקש את פרטי המוטב. ואם תסרב, עליך לפנות לבית המשפט למשפחה שיכריע מי גובר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.