עיכוב ביצוע צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • Shushon

  נשלח ע"יShushon 21:58, 11 בנובמבר 2014

  שלום, אחי (אומן ורווק בשנות ה-40) נפטר מסרטן לפני ימים ספורים. בשלבים האחרונים של המחלה הגרורות התפשטו למוח והרופאה הגדירה אותו כלא כשיר. ההורים גרושים וכל השנים טיפל בנו אבי כמעט ולא היה קשר עם אמא. משהתגלתה המחלה (בשלב מאוחר מאוד) חזרה אימנו לתמונה ואט אט בודדה אותו. בחודשיים האחרונים היה בביתה בהוספיס בית (כאשר לפי הרופאים הגרורות פגעו בחלק מרכזי של המוח). בתקופה זו נוסחה צוואה עם עו״ד שהוא במקרה גם הגיס של אימי. לדבריה (שכן טרם נחשפנו לצוואה) אחי הורה להעביר את כל יצירותיו לחזקתה. יש לציין כי כבר בשלבים מוקדמים יותר עדכנה מקורבים שבכוונתה להעביר לחזקתה את כל יצירותיו ואף למכור אותן. אני לא מאמינה שזהו רצונו האמיתי של אחי (שכן היה בקשר קרוב ביותר עם אבי) וחוששת שאימי ניצלה את מצבו הרפואי. האם ניתן לעשות משהו עוד בטרם נחשפנו לצוואה? אני חוששת שאימי תעלים את היצירות כבר בימים הקרובים. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:16, 12 בנובמבר 2014

  יש דרכי פעולה שונות. אפשר לבחור ביניהן או לפעול במקביל. הבחירה תהיה שלך ותלויה בין השאר במידת התוקפנות שברצונך להפגין וכן בנכונותך לשאת בהוצאות הכספיות הכרוכות בכך. מובן שהפורום אינו המקום המתאים לנהל דיון וייעוץ מקצועי כזה. אם תבחרי בשרותי, נא פני אלי לתאום פגישה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.