ייעוץ בנושא ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 21:13, 12 בנובמבר 2014

  עו"ד נכבד שלום רב, לפני כשנתיים אימי נפטרה ומיד לאחר מכן אבי החל להתראות עם אישה אחרת. אבי ואנחנו האחים מעוניינים להגן על צוואתה של האם שמסתכם ב 25% לכל אחד מהאחים (סה"כ 3 אחים) מסך כל הרכוש והכספים שהיו לאבא ואמא ביחד. אודה אם תוכל/י לתאר מניסיונך מה הן השיטות המקובלות לאבטחת צוואת האם לילדיה לאור המצב המתואר לעיל? בהינתן שהאישה האחרת ואבא מתראים במשך כל התקופה הזו מאז שאמא נפטרה כולל: נסיעות לחו"ל יחיד, בילויים, מפגשים של 4-6 שעות בשבוע ... האם נחשבת האישה ידועה בציבור? אם לא נא תאר/י מה הם התנאים בהם מתקיים הסט אטוס של ידועה בציבור? אשמח לקבל את תשובתך. בברכה, אלעד

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:58, 13 בנובמבר 2014

  "אבטחת צוואת האם" - בענייני אבטחה פנה למומחי בטחון ושמירה.

  "ידוע/ה בציבור" הוא מצב משפטי מאוד ערטילאי. אין גבולות חדים ומדוייקים. קיומו של מצב משפטי זה נבדק לאור כלל הנסיבות של היחסים בין הצדדים (למשל - קיומו של הסכם בכתב, שיתוף ברכוש חיים משותפים תחת קורת גג אחת, אכפתיות אישיות, כיצד ראו זאת אחרים, איך הצדדים עצמם הגדירו את יחסיהם - וזאת אינה רשימה סגורה . אם אין הסכם בכתב בין הצדדים שמגדיר את יחסיהם כידועים בציבור, הרי שרק בדיעבד ניתן יהיה לקבוע האם היחסים אכן הגיעו למצב זה או שלא הגיעו אליו.

  מובן שבמסגרת הפורום לא ניתן לברר את אלה. אך יש חשיבות גם לאופן בו אביך רואה את מצב הדברים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.