רעיון של אבא שלי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לילי

  נשלח ע"ילילי 22:54, 12 בנובמבר 2014

  אז ככה אימי סובלת מבעיה בזיכרון ואבי יותר גופנית , אימי עדיין לא אובחנה רפואית כאישה שאינה יכולה לנהל לבד את עניינה , אנחנו שתי אחיוןת ושני אחים יש סיסכסוך בני לבין אחי , אבא שלי הציע לנו שאנו נקנה את הדירה שלהם בעודם בחיים , בימים אלה אני רוצה להגיש בקשה לאוטו' רכוש באם אימי תוכר כחסויה האם רכישת הדירה תתבטל " { זאת אומרת הדירה לא תהיה שלנו} תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:02, 13 בנובמבר 2014

  נראה שאת סבורה שאמך אינה כשירה לנהל את ענייניה. אם כך - כיצד את רוצה לעשות אתה עסקה כלכלית שיש לה תוקף משפטי? רכישת הדירה לא תתבטל באופן אוטומטי, אבל בעתיד ניתן יהיה לתקוף עקה זאת בטענה שאמך כלל לא היתה כשירה לעשות עסקה כזאת בעת שחתמה עליה. לפיכך יש צורך כעת באישור רופא לצלילות דעתה של אמא. אם יקבע בחוות דעת כתובה, שאמך צלולה לוכשירה עשיית עסקה כזאת, אפשר לעשותה, אך לא ניתן במקביל לבקש אפוטרופסות מנימוק הפוך לאותה חוות דעת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.