מות מוטב לפני עמית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 10:01, 16 בנובמבר 2014

  בוקר טוב שוב בהמשך לפניית חב׳ הביטוח וחלוקת כספי העמית שניפטר לארבעתנו כמוטבים נישארו כספי המוטב החמישי ברשותם וביקשה תעודת פטירה של המוטב שנפטר צו ירושה ו/ או צו קיום צוואה וצוואה . כפי שציינתי המוטב ניפטר רווק , לפני עשר שנים , לפני העמית . ( הוא השאיר אחריו צוואה ובא הוריש את כספי הביטוח שלו בילבד לאחד המוטבים . העמיתה במותה הייתה רווקה , ולא השאירה צוואה . ידוע שמוטבים גוברים על צוואה שאלתי היא למי מגיעים כספי המוטב החמישי הלא העובדה שמנוח מצווה לאח כספי ביטוח שלו אינה הופכת אתו למוטב .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:20, 16 בנובמבר 2014

  בעקרון הוראת מוטבים אכן גוברת על צוואה. העובדה שהעמיתה לא תקנה את רשימת המוטבים (ובהנחה שהיתה צלולה ותקינה באותן שנים שבין מות המוטב לפטירתה שלה) מכבידה גם היא. אם אין נוהל מפורש לחברת הביטוח המתייחס למצב זה, נראה לי, שיורשי המוטב שנפטר עשויים לרשת את חלקו. אם אין הסכמה על כך יש לפנות לבית המשפט למשפחה בתביעה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.