מות מוטב לפני עמית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 15:43, 16 בנובמבר 2014

  תודה שוב ישנו תקנון כתוב וזהו לשונו , סכומים העומדים לזכותו של העמית בחשבונות ישלמו כדלקמן : א. נתן העמית לחברה הוראות בכתב אשר היתקבלו בחברה לפני פטירתו שבהן ציין את מי שיקבל לאחר פטירתו את הסכומים שיעמדו לזכותו בחשבונו בקופה ( להלן -״הוראת מוטבים ״)תבצע החברה את הוראת המוטבים . ב.נקבעו נהנים אחדים ולא נקבעו חלקיהם , יחולקו הסכומים באופן שווה ביניהם. ג( זה הסעיף הרלבנטי למיקרה שלנו) נפטר מוטב לפני מות העמית ולא ניתנה הוראת העמית בעת היותו בחיים מה יעשה בחלקו של המוטב , יחשב הדבר כאילו מעולם לא ניתנה הוראת מוטבים לטובת המוטב שנפטר לנהנים הנותרים בהתאם לחלקם היחסי בכלל הסכומים. שאלה ?ואים בטענתו של האח שמחזיק בצוואתו של המוטב שניפטר ליפני מות העמית כספי המוטב שנפטר מגעים לו נכונים. האים העובדה שמנוח(שנפטר ליפני עשר שנים ) מצווה לאח את כספי הביטוח שלו הופכת אתו למוטב ובמקרה זה למוטב כפול . כתבתי לך את תקנון החברה אודה לך על תשובתך. ( וזוהי שאלתי האחרונה בעיניין )

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:26, 16 בנובמבר 2014

  הציטוט אינו ברור לי. נראה לי שחסרים סימני פיסוק, או מילים. אפש/ר גם להבין הוראה זאת כאילו משמעותה שיש לחפש את היורשים לפי דין של אותו מוטב-מנוח בכל מקרה. כוונתו ועמדתו של האח, שטוען להיותו יורש יחיד של המוטב שנפטר, אינה מכרעת.

  אם חברת הביטוח מסרבת לשלם לו, עליה להודיע בכתב מי כן זכאי לכספים (שהגיעו למוטב שנפטר) לפי עמדתה. אם יש טוענים שונים לכספים ראוי שהחברה תגיש הליך המכונה "טען ביניים" : זה הליך בו אדם, המחזיק בכספים שאינם שלו ואינו טוען לזכות בהם, מבקש הוראה מבית המשפט למי מהטוענים לכסף יש לשלם את הכסף. מי שזכאי אך אינו מקבל יכול גם להגיש תביעה נגד חברת הביטוח לשלם לו הכסף ובתביעה זאת בית המשפט יכריע. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.