כתיבת צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 13:23, 19 בנובמבר 2014

  שלום רב, ההורים שלי בני 70-84 והם מעונינים לכתוב צוואה אם חייב ללכת לכתוב את הצוואה מול עו"ד או מספיק להוציא טופס מהאינטרנט ולמלות ולרשום אותו בצורה ברורה להחתימם מול עדים כחוק? במידה וכן, מה עושים עם המסמך לאחר מיכן? שמעתי שבגיל מסויים צריך אישור נציג גאטרי כדי לאשר כשירות הורי,האומנם? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:29, 19 בנובמבר 2014

  אין חובה לפנות לעו"ד, אם יודעים לערוך נכון ולהקפיד על הכללים. יש לזכור שפגם בעריכת הצוואה פותח פתח רחב לתקיפת הצוואה. יש לזכור שצוואה איננה בקשה להנפקת מרשם כרוני קבוע. צוואה היא מסמך מאוד חשוב ויש חשיבות לניסוח שלו ולעתים אף לפיסוק של כל משפט טמשפט.

  משנערכה צוואה כדין, אני ממליץ להפקיד עותק שלה אצל הרשם לענייני ירושה . המדינה מספקת שרות שמירת צוואות שיעיל יותר משמירת צוואה אצל אדם פרטי. העלות נמוכה יחסית - 110 ש"ח ללא הגבלת זמן.

  .אין "גיל מסויים" בגללו צריך לבקש אישור ואין "נציג גריאטרי" (זה מקצוע עליו לא שמעתי לצערי). אם מי מההורים מאושפז במוסד כלשהו (בית אבות או בית חולים) או מאושפז בבית דרך קבע, או יש לו בעיות רפואיות כאלו שהן (או התרופות להן) עלולות להשפיע על צלילות הדעת, מומלץ לקבל אישור רופא מתאם בדבר צלילות הדעת סמוך לעשיית הצוואה.

  לקבלת מידע נוסף מיוחד למצב המשפחה שלך, אני ממליץ לפנות לקבלת ייעוץ אישי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.