ירושה וחובות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 11:19, 23 בנובמבר 2014

  אמא שלי נקלעה לחובות כבדים ככל הנראה הפתרון יהיה איחוד תיקים. סבי שינה את צוואותו כך שהיא לא תקבל חלק ואחיה יקבל את כל הירושה וזאת כדי שלא יקחו לה את חלקה בירושה לצורך כיסוי החובות. האם זה אכן תקף? ככל הנראה יעיברו את החלק שלה מאחיה לחשבון שלי (החשבון שלה מעוקל והפחד שאם ייכנס לחשבון שלה הסכום יעוקל ישר ולא יהיה לה ממה לחיות) האם יכול מישהו לדרוש ממני את הכסף?? (בעל חוב כלשהו)

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:37, 23 בנובמבר 2014

  כל הוראת צוואה שאינה בלתי חוקית לחלוטין תקויים. הוראת צוואה לפיה רק צאצא אחד יורש את כל הרכוש היא חוקית לחלוטין. לפי מה שכתבת נראה, שאמך אינה יורשת מלכתחילה, ולכן הכסף איננו ולא היה שלה. לה אין זכויות בכסף ואי אפשר לדרשו ממך (הכל בהסתמך על מה שכתבת).

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.