התניית מכירה של בית בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לירן

  נשלח ע"ילירן 13:21, 24 בנובמבר 2014

  שלום האם ציון בצוואה שאסור לילדים היורשים למכור דירה לפני הגיע אחד מהם לגיל 20, אלא אם יסכימו כולם למכירה עוד קודם לכן, יש לה משמעות מעשית? הרי גם ללא ציווי זה בצוואה, אם לאחר שהם יורשים, ותהיה חוסר הסכמה ביניהם לגבי מכירת הדירה, בין כך הם לא יוכלו למכור לפני הסכמה של כולם. 1. הפירוש שלי לסיטואציה נכון? 2. אם בכל זאת יש ציווי כזה בצוואה, כיצד ניתן לוודא שהוא יבוצע? האם צריך להוסיף הערת אזהרה כלשהי לדירה, או פעולה אחרת כדי לוודא שהרצון ימומש? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:55, 24 בנובמבר 2014

  1) לא. בעקרון כל שותף במקרקעין יכול למכור את חלקו מעת שהגיע לגיל 18 שנים ויום, גם אם לא קבל את הסכמת שותפיו למכירה.

  2) בדרך כלל משניתן צו קיום לצוואה והיא מוגשת לרישום בלשכת רישום המקרקעין, רשם המקרקעין קורא את הצוואה ורושם הערה מתאימה בהתאם לתוכן הצוואה. ההערה תרשם על כל היורשים. כך לא יוכל אף יורש למכור לפני גיל 20.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.