אי וודאות בנוגע לצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 17:10, 25 בנובמבר 2014

  שלום, אמי נפטרה לפני כחודש, אחותי התגוררה עמה וכעת ממשיכה להתגורר בדירת אמי (אחותי בת 40) אחותי שבידה תעודת הפטירה מסרבת להעביר לידי עותק מתעודת הפטירה וגם לא מנדבת פרטים האם קיימת צוואה כלשהיא.... ופשוט מתחמקת מהנושא... מה עלי לעשות? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:28, 25 בנובמבר 2014

  את יכולה לבחור בין לפעול לבין להמנע מכל פעולה ולהניח לאחותך לקבוע את מצב העניינים וקצב הטיפול. עותקים של תעודת פטירה תוכלי לקבל ללא תשלום בכל לשכה למנהל אוכלוסין של משרד הפנים.

  לגבי צוואה - אין זה משנה. אפשר להגיש בקשה לצו ירושה ולגרום לשינוי במצב..

  אשח לעזור - אפשר לפנות למשרדי 03-7315818.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.