השלמת עסקת מכר לאחר מות המוכר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אנונימי

  נשלח ע"יאנונימי 12:05, 30 בנובמבר 2014

  שם תוכן הודעה: שלום רב, המנוח חתם על הסכם מכר עם צד שלישי ביחס לדירת מגורים (שאיננה דירת מגוריו אלא דירה נוספת שהיתה בבעלותו), אך העסקה לא הושלמה (למעט רישום הערת אזהרה בלבד), בהיעדר יפוי כוח בלתי חוזר ויתר מסמכי הרישום/ ההעברה הנדרשים לביצוע רישום הזכויות על שם הקונה בטאבו. הקונה איננו יורש או קרוב משפחה של המוכר. במצב הרגיל אני מבין שניתן לעתור לביהמ"ש המחוזי בדרך של המרצת פתיחה כנגד הצד המוכר, אך מה קורה כשהמוכר נפטר וטרם ניתן צו ירושה? נגד מי מגישים את העתירה/ המרצת הפתיחה? אציין עוד כי לפי אתר האינטרנט של הרשם לענייני ירושה, מצויין שהוגשה צוואה והוגשה התנגדות לצוואה ונראה שהעניין הולך להתדיינות בפני ביהמ"ש לענייני משפחה. האם צריך להמתין עד לקביעת היורשים ואז להגיש את ההליך כנגדם? האם ניתן לבקש מביהמ"ש מינוי של מנהל עזבון אד הוק ביחס לנכס הספציפי? (אם יש בכלל דבר כזה). האם ידוע לך על פס"ד בו נידון מקרה עם נסיבות דומות (כשטרם ניתן צו ירושה/ צו קיום צוואה) שתוכל להפנותי אליו? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:43, 30 בנובמבר 2014

  שתי האפשרויות שציינת סבירות. הקונה בתאור העובדות שלך יכול גם הוא לבקש שימונה מנהל או מנהל זמני לעזבון המנוח על מנת שניתן יהיה להשלים את העסקה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.