פתיחת צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • הילה

  נשלח ע"יהילה 08:02, 4 בדצמבר 2014

  שלום, סבי וסבתי שנפטרו השאירו, כנראה, צוואה. אבי נפטר לפני כ 20 שנה והקשר שלי ושל אימי עם משפחתו (אחיו ואחיותיו) הוא רעוע ביותר. רציתי לבדוק כמה דברים, 1. אם אין צוואה, מה זכויות אימי וזכויותי בירושה. 2. איך נוכל לדעת אם יש באמת צוואה ואם אנחנו נקבל את חלקנו שכתוב בצוואה, או לחילופין נערער... תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  עו"ד רונן גדות,מנהל הפורום

  19:54, 4 בדצמבר 2014

  1) שאלה ראשונה היא מתי נפטר אביך? - אם נפטר לפני הוריו, אמך לא תירש דבר מן הסבים, רק ילדיו של אביך יירשו את חלקו בירושת הסבים. אם נפטר אביך אחרי שני הוריו, יירשו את חלקו של אביך יורשיו (יורשי האב לפי חוק או לפי צוואה שעשה האב).

  2) לגבי צוואה - אפשר לברר אצל הרשם לענייני ירושה אם הופקדה צוואה. אם לא ידוע דבר ואם אין אף אחד שנוקט יוזמה, אפשר לנקוט יוזמה ולהגיש בקשה לרשם לענייני ירושה, כדי לקבל צו לירושת הסב ולירושת הסבה. הדודים שלכם יצטרכו לנקוט עמדה אז - אם יש בידיהם צוואות, יצטרכו להציגן ואם אין - יפעלו לפי צווי הירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.