שאלה בנוגע לבת זוג של אלמן - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • א.ש

  נשלח ע"יא.ש 15:01, 4 בדצמבר 2014

  שלום רב., האב התאלמן לפני שנה וחצי וקיימת צוואה חתומה ע"י האב והאם. בחודשים האחרונים החל האב יחסים עם בת זוג צעירה ממנו בשנים רבות (האב בן 80 ובת הזוג בת 45). חלילה מלהאשים אבל לכל הדעות פער הגילים לא נראה טוב... התלבטנו האחים ודיברנו עם האב שיחתים אותה על הסכם ממון והוא מסרב בתואנה שיש צוואה ושהוא לא רוצה לפגוע בה... האם למרות העובדה שקיימת צוואה חתומה ע"י האם ז"ל וע"י האב יבד"ל, יכולה בת הזוג לתבוע בהמשך חלק מהנכסים שהורשו לילדים? בטענה שהיא ידועה בציבור? מה מומלץ לנו לנקוט כדי להימנע ממצב כזה? תודה מראש על התשובה!!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  עו"ד רונן גדות,מנהל הפורום

  20:01, 4 בדצמבר 2014

  מעמד של ידועה בציבור אינו גובר על צוואה של האם, אם נעשתה כדין. אבל בחייו יכול האב להעניק נכסים או זכויות לבת זוגו. הענקה כזאת עשויה לגבור על הצוואה של האב. אפשר לבקש מהאב שיעשה צוואה חדשה שתסיר כל ספק. אבל אין פתרון מושלם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.