איך מחלקים את הירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • איך מחלקים את הירושה

  נשלח ע"יאיך מחלקים את הירושה 18:57, 4 בדצמבר 2014

  בן דודי נפט הוא ערירי יש לו בני דודים בלבד האם הירושה מתחלקה 50% לצד הבני דודים של אבא שלו ו 50% לצד של אמא שלו או שווה בשווה בין הדודים שנפטרו כלומר אם היו לאבא שלו שלושה אחים ולאמא שלו שני אחים האם הירושה מתחלקה על פני 5 יורשים שהם הדודים של המנוח וכל דוד כזה שנפטר חלקו מחולק בין ילדיו? הייתי אצל מרצה שאמר כמו הדוגמה השניה אבל מסתבר שיש מחלוקת חלק אומר כך וחלק כך מה החוק?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  עו"ד רונן גדות,מנהל הפורום

  20:16, 4 בדצמבר 2014

  חלוקת ירושה בישראל היא לפי קשר דם ולפי הקרבה המשפחתית. במצב העובדות המתואר למעלה אכן הצד של אבא מקבל 50% והצד של אמא מקבל 50%. מכאן ואילך ה-50% של כל צד מתחלקים בין "חברי" אותו צד בלבד. לפיכך אם יש מספר שונה של דודנים בכל צד, גם החלוקה לא תהיה שוויונית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.