חשבון בנק משותף לאחר פטירת הורים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שולמית

  נשלח ע"ישולמית 08:21, 5 בדצמבר 2014

  שלום, אבי נפטר לפני מספר חודשים והותיר צוואה שבה הוא מוריש לי ולאחותי את נכסיו בחלוקה שווה. השבוע כשהלכנו לבנק לאחר קבלת צו ירושה לשחרר את הכסף שנותר לידינו, אמרו לנו בבנק כי בגלל שהחשבון היה משותף לאבי ולאימי ז"ל יש להוציא אישור מסוים מבית הדין הרבני. אימי נפטרה לפני כארבע שנים ולפני כן הייתה מאושפזת כ8 שנים בבית אבות סיעודי. ולא הותירה שום צוואה. מה עושים במקרה זה? למי פונים? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:20, 7 בדצמבר 2014

  היות והחשבון משותף, היו לו שני בעלים: אביך ואמך. לפי חוק הכספים בחשבון נחלקים בין אביך לבין אמך. את אוחזת בצו ירושה לאביך, אולם הבנק רוצה וצריך שאמך, או היורשים שלה, יגיעו גם כן לשם חלוקת הכסף. נראה שהתבקשת להביא צו ירושה לאמך. עליך לפעול לקבלת צו ירושה לאמך ואז להגיע לבנק עם שני צווי הירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.