הרחבת חזית בשלב הסיכומים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 21:38, 7 בדצמבר 2014

  האם כשהעלנו את הטענה שהנהנה התנהל כאפוטרופוס למעשה בשלב הסיכומים תחת השפעה בלתי הוגנת.  זה יהיה הרחבת חזית מכיוון שלא טענו בטעונים הראשונים שהוא שימש כאפוטרופוס למעשה?  בן היתר הנהנה עצמו בעדויות שעלו בבית המשפט הודה שהוא ערך קניות וכן ניהל את משק הבית וקבל את ההחלטות כספיות עבור המנוח.  זאת אומרת שהנהנה עצמו הפליל את עצמו שהוא התנהג כאפוטרופוס למעשה.  אבל בכל התהליכים מעולם לא נטען שהוא אפוטרופוס אלא רק בשלב הסיכומים

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  14:07, 8 בדצמבר 2014

  זאת שאלה מתחום סדרי דין. לבית משפט למשפחה יש סמכות רחבה בנושא להכריע לכאן או לכאן. ייתכן מצב שצד לדיון "פותח את הדלת" בעדות שלו לכיוון כלשהו ולכן אינו יכול לטעון לפגיעה בו. בכל מקרה תשובה יכולה להנתן רק לאחר בדיקת כתבי הטענות וכל המסמכים במסגרת התיק ולא במסגרת פורום כזה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.