התנגדות ליורש חוקי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • סיון

  נשלח ע"יסיון 00:33, 9 בדצמבר 2014

  שלום. אם מנוחה לא השאירה צוואה והותירה בעל טרי (חודש וחצי) והורים (גרושים). על פי חוק הירושה עזבונה מתחלק ביניהם, אך האם ניתן להגיש התנגדות לזכאותו של האב כיורש, על בסיס זה שהוא לא תיפקד כאב ראוי, המנוחה התנתקה ממנו ואף הוכרה בצבא כחיילת בודדה, בצירוף עדויות על הנתק ביניהם והתכתבות בהודעות ביניהם בהם היא מצהירה שהיא לא רוצה שום קשר אליו?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:14, 9 בדצמבר 2014

  זכות הירושה של האב היא מכח חוק. התנאי לירושה של האב היא הקשר הביולוגי בינו לבינה. לדעתי בית משפט אינו יכול לשלול מן האב הביולוגי את הזכות לרשת. רק בצוואה שנעשתה כדין ניתן לשלול זכות זאת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.