• אלונה

  נשלח ע"יאלונה 09:10, 9 בדצמבר 2014

  שלום רב, אני נימצאת בהליך פשיטת רגל - אני חד הורית ויש לי ילד בן 5 בני ירש רבע דירה של סבתו שנפטרה לפני שנה. השאלה האם בני יכול להפסיד את חלקו בדירה בגלל פשיטת הרגל שלי אני לא מוכנה לקחת שום חלק בצו הירושה כי אני לא קשורה בה האם מותר לי למרות שאני אחראית על בני? כמו כן אני לא מעוניינת שהאב של בני ידע שאני בהליך פשיטת רגל האם הוא ידע עכשיו בגלל הצוואה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:16, 9 בדצמבר 2014

  (1) לדעתי אין פשיטת רגל שלך יכולה לפגוע ברכושו של בנך . (2) את אינך יכולה להסתלק מזכות הירושה של בנך, אלא באישור של בית משפט למשפחה. (3) אינני מבין מה הקשר בין הליך קיום הצוואה לפשיטת הרגל שלך לבין אבי בנך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.