רישום דירת ירושה בטאבו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 18:07, 9 בדצמבר 2014

  אימי ניפטרה לפני 30 שנה והדירה חולקה 50% לאבי ו50% התחלק בין הילדים לאחר כשנה עברנו דירה ששם לא היה עדיין אפשרות לרישום בטאבו אלא רק הערת אזהרה ושם נירשמו אנחנו ואבי באותו חלק לאחר כמה שנים אבי נתן ל3 מתוך 5 מהאחים את שווי של חלקת בנכס וביצעו צוו סילוק מהירושה בפני בית דן רבני בתל אביב -כיום ניתן לרשום את הדירה בטאבו אך בהערות אזהרה רשומים כל הילדים האם ניתן על סמך צוו סילוק מהירושה לרשום את הדירה בטאבו רק על שם אבי ועל שם שני הילדים שלא קיבלו את חלקם בירושה או מסמך בית הדין איננו מהווה שום אסמכתא מבחנה חוקית נ.ב. סליחה על מה שכתבתי מקודם פשוט המחשב שלי השתגע ורשם רק חלק מהדברים

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:35, 9 בדצמבר 2014

  אני מפנה אותך למה שעניתי למטה.

  יש להתאים את הרישום למצב החוקי ויש לבדוק מה דווח ומה לא דווח לרשויות המס.

  במסגרת יעוץ אישי ובהתאם לעובדות הענין המסויים שלך תקבל את הפתרון המוצע המתאים למצבך .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.