בקשה להוספת פרטים. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • טל מזרחי

  נשלח ע"יטל מזרחי 23:34, 9 בדצמבר 2014

  שלום הגשתי בקשה לצו קיום צוואה של אבא שלי. ב"כ היועמש ממשרד המשפטים השיב כי: בצוואת המנוח לא צוינו מספרי תעודת הזהות של הזוכים. יש להגי בקשה להוספת פרטים בצירוף אסמכתאות ולשלם אגרה כדין". בהעדר אמצעים, יש לי עו"ד שיחתום ללא תשלום על הבקשה או התצהיר עבורי אבל הוא לא בקיא בזה ולא יודע מה זו הבקשה הזו. האם הכוונה בבקשה הזו זה פשוט לנסח בקשה בה אני אומר שמספרי תעודות הזהות שלי ושל האחים שלי הם כאלה וכאלה, לצרף צילומי תעודות זהות נאמנים למקור ולגבות את זה כתצהיר ? או שיש טופס בקשה כזה שנקרא בקשה להוספת פרטים. אם כן- איפה משיגים אותו (קישור לאתר באינטרנט של בתי המשפט) ומה האגרה שמשלמים על זה? תודה ענקית על העזרה טל מזרחי שאלתי היא

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:09, 11 בדצמבר 2014

  אין טופס מיוחד לענין זה. ניסוח הבקשה יכול להיות בצורה בה מנסחים ומגישים בקשות פשוטות לבית משפט. כותרת המסמך תהיה "בקשה להוספת פרטים". בכתב הבקשה מפרטים את הפרטים הנדרשים ומוסיפים תצהיר תומך עם העתקי תעודות הזהות כפי שכתבת. יש לשים לב שאצל הרשם לענייני ירושה כל בקשה כרוכה בתשלום אגרה. יש להכנס לאתר של הרשם או של האפוטרופוס הכללי, שם יש קישור לתשלומי אגרות ירושה ויש לשלם שם (באינטרנט באמצעות כרטיס אשראי) אגרת בקשה נוספת. מדפיסים את הקבלה ומצרפים לבקשה המוגשת. הבקשה מוגשת בעותק לרשם ועותק לאפוטרופוס הכללי. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.