ירושה לשארים עפ"י קרן הפנסיה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 12:33, 11 בדצמבר 2014

  בתקנון קרן הפנסיה מוגדר, כי במקרה מות המבוטח, הכסף עובר לשאירים (ביניהם כמובן האישה והילדים). מדובר באחי. מקרה לא קל, בו ההורים גרושים וקיים נתק בין האבא לילדים (הם בני 15 בערך, מושפעים כמובן מהגירושין, ובתקשורת המעטה שיש ביניהם, הם מתנהגים אליו בזלזול). במקרה זה, הוא אינו מעוניין להוריש את כספי הפנסיה לילדיו (אלא אם יהיה שינוי במערכת היחסים ביניהם בהמשך, אז ישקול אחרת). התקנון אינו מתייחס לצוואה כלל. מה ניתן לעשות במקרה כזה? כיצד ניתן להביא לכך שהילדים הללו, לא יזכו בכספי אביהם?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:16, 11 בדצמבר 2014

  זכויות פנסיוניות מוסדרות בחוזה שבין העמית החוסך לבין קרן הפנסיה באמצעות החברה שמנהלת אותה. לכן יש לברר אצל החברה המנהלת את קרן הפנסיה מהי עמדתה בכל השאלות הללו. ובכל מקרה מומלץ תכף ומייד לעשות צוואה מתאימה ולמסור עותק שלה לקרן הפנסיה עם מכתב לואי מתאים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.