ציווי מניעת מכירת דירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 11:51, 14 בדצמבר 2014

  שלום 1.אם אני רוצה שלאחר מותי דירתי המשותפת לי ולבת זוגתי לא תמכר ולא תועבר לגורם אחר כל עוד בת הזוג בחיים, א.כיצד ניתן להגן על כך? ב. האם נדרש/ניתן להוסיף הערת אזהרה בטאבו? ג.האם אני יכולה לטפל בכך לבד, או שנדרש טיפול ע"י עו"ד עבור רישום מתאים? 2. האם ניתן בכלל למנוע מכירת הדירה של בת הזוג שנותרת בחיים, אם כל הדירה רשומה על שמה (חצי שהיה על שמה וחצי שתקבל ממני לאחר מותי) כל עוד היא חייה? תודה רבה כדי להבטיח שציוויים כאלה יתקיימו, האם נדרש/רצוי שתירשם הערת אזהרה על הדירה בטאבו? אם כן, האם כל אחד יכול לדאוג לביצוע רישום הערת האזהרה, או נדרש טיפול עו"ד לכך?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:48, 14 בדצמבר 2014

  ראשית - סתם רגע של עברית: זוגתי או בת זוגי. "בת זוגתי" היא בתה של זוגתי.

  1) : אפשר לטפל בהגשמת שאיפה זאת הן בדרך של צוואה והן בדרך של הסכם בחיים או שילוב של שניהם.

  2) : אדם אחד אינו יכול למנוע מאחר למכור את רכושו (של האחר) אלא אם יש הסכם בין שניהם או אם האחר מסכים להטלת מגבלה כזאת על עצמו.

  3): הערת אזהרה אפשר לרשום רק בהסכמת בעל זכות במקרקעין ורק על חלקו במקרקעין. לעצם פעולת רישום הערת אזהרה אין צורך בעו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.