צוואה בכתב יד חיוב במשלוח הודעה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 20:03, 15 בדצמבר 2014

  האם הזוכה היחיד על פי צוואה (שכתובה בכתב יד ובשפה זרה ) חייב במשלוח הודעה למישהו על הגשת בקשתו לצו קיום צוואה? לפי הצוואה הזוכה היחידה היא אשתו של אדם אשר יש לו ילדים מנישואים ראשונים שאינם מוזכרים בצוואתו. לפי הבנת הוראות החוק במקרה של בקשה לצו קיום צוואה על מגיש הבקשה לשלוח הודעה לכל הזוכים על פי צוואה- לפי כך הילדים שאינם מוזכרים בצוואה אינם הזוכים ועל כן מגיש הבקשה אינו מחויב לשלוח להם הודעה על הגשת בקשתו לצו קיום צוואה. האם נכון הדבר? תודה על תשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  17:37, 16 בדצמבר 2014

  נכון הדבר, אבל ייתכן שהרשם או האפוטרופוס הכללי ידרשו שתנתן הודעה מתאימה ליורשים לפי חוק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.