• ליאת

  נשלח ע"יליאת 14:43, 18 בדצמבר 2014

  דודתי נפטרה לפני מספר שנים היא נישאה בשנית ולפני נישואיה היא רכשה בכוחות עצמה כשהיתה לבד דירה, יש לציין שאין לה ילדים בצוואה שהיא ערכה עם בעלה השני שגם לו היתה דירה רשום שדירתו היא לילדיו ודירתה היא לי ולאחותי. הם חיו בביתו ואת ביתה השכירו.כמובן שמי שנשאר בחיים הבית נשאר בחזקתו עד שגם השני ימות, לצערי היא נפטרה לפני כמה שנים היום אנחנו לא בקשר בכלל עם בעלה הבית נשאר בחזקתו הוא לא חי בדירתה הוא משכיר את הדירה ונהנה מפירותיה של דודתי ולנו אין שום חלק בכך... הוא גם היה מחוייב על פי הצוואה לערוך לה בכל שנה אזכרה עם המשפחה אך אינו עושה כך...האם ישנה איזו פרצה או דרך להעביר את הבית של דודתי אלינו???.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:12, 18 בדצמבר 2014

  שאלתך עוסקת בענין מאוד מסויים ויש משמעות לעובדות.
  למתן תשובה טובה ראוי לפנות לבוא ליעוץ אישי עם הצוואות ולברר את כל העובדות. רק במסגרת כזאת ניתן לתת לך פתרון מיטבי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.