נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
חנוך

צוואה /צו קייום.

שלום ניכתבה צוואה ויצא צו קיום .לחלוקת רכוש של המצווה , כולל ביטוחים שונים שהיו ברשותו , המצווה נפטר לפני שנים ,(והיה רווק במותו ), והוא היה רשום כמוטב , בפוליסת ביטוח של מבוטח אחר ,(אחותו שאף היא רווקה). מי הם יורשיו . 1.מי שמחזיק בצוואתו . 2.או יורשיו על פי דין .

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

ראשית יש לבחון האם יש הוראה המסדירה מצב זה בחוזה עם חברת הביטוח. אם אין הוראה אחרת - המצווה יורש את כספי הביטוח וכספים אלה הופכים לחלק מעזבונו. עזבונו יחולק בין יורשיו לפי צוואתו. אם יש הוראה אחרת בחוזה עם חברת הביטוח - פועלים לפי אותה הוראה.

חנוך

ישנה הוראה המסדירה הוראה זו ,(תנאי פוליסה )וסדר תחיקתי וכתוב כך , נפטר מוטב לפני-המבוטח ,וקרה מקרה ביטוח לאחר מות המוטב ובטרם נעשה שינוי במוטבים כאמור ,בסעיף זה לעיל יהיו יורשיו החוקיים של המוטב זכאים לקבלת סכום הביטוח שהיה מגיע לאותו מוטב . וע״פ סעיף 44(ג) לחוק חוזר הביטוח הקובע כי מת מוטב שאינו המבוטח לפני שקרה מקרה הביטוח - יזכו בתגמולי הביטוח בן זוגו או צאצאיו לפי כללי החלוקה שבירושה על פי דין , באין שארים כאלה ,או אם ויתר המוטב על זכותו לפני שקרה מקרה ביטוח ,תהא הזכות לתגמולי לעיזבון הביטוח . 1.המוטב והמטיב היו רווקים במותם . 2 . המטיב (מבוטח) לא השאיר אחריו צוואה . 3.האם מוטב שנפטר לפני העמית יכול בצוואה שלו , להיתערב , או למנות מוטב , בפוליסה של מבוטח אחר . 4.נשאלת השאלה לליבת המקרה , מי יורשיו של המנוח על פי דין .

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות