אזרח ישראלי המתגורר בחו"ל - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אפרים

  נשלח ע"יאפרים 09:09, 21 בדצמבר 2014

  שלום רב, בתי ובעלה הינם אזרחים ישראלים המתגוררים בארה"ב מזה מספר שנים. ברצונם להכין צוואה. האם עליהם להכין שתי צוואות האחת עבור רכושם בישראל והאחרת עבור רכושם בחו"ל או שניתן להסתפק בצוואה אחת. אם צוואה אחת מספיקה האם יש משמעות לשפה בה נכתבה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:21, 21 בדצמבר 2014

  שפה - בישראל ניתן לעשות צוואה גם באנגלית ודינה כדין צוואה בעברית.

  בארצות הברית יש דיני ירושה שונים בכל מדינה. בעקרון צוואה ממדינה אחת יכולה להאכף גם המדינה אחרת, אבל אם יש רכוש בשתי המדינות מומלץ להעזר במומחה לדין הירושה בכל אחת מהמדינות.

  תגובה
 • 11:34, 21 בדצמבר 2014

  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.