חתימה על ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 11:31, 28 בדצמבר 2014

  האם מותר לעורכת דין להחתים אישה על צווה רק בנחות עדה מטעמה ? ללא אחד מבני המשפחה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:17, 28 בדצמבר 2014

  לפי חוק הנוכחים במעמד חתימת צוואה הם המצווה עצמו והעדים. אם עורכת הדין היתה גם עדה לצוואה ועורכת הדין הביאה עדה אחת נוספת, הרי זה תקין על פני הדברים. בדרך כלל בני משפחה אינם נוכחים במעמד חתימת הצוואה משתי סיבות - האחת: אין להם שום זכות להיות מעורבים בצוואה. השניה: השתתפות של בן משפחה במעמד עשיית צוואה עלול להחשב כמעורבות ובמקרה כזה כל הוראת צוואה לטובת אותו בן משפחה או קרוביו עלולה להתבטל על ידי בית משפט.

  תגובה
 • 10:34, 29 בדצמבר 2014

  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.