הסתרת כספי ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • 4

  נשלח ע"י4 20:18, 31 בדצמבר 2014

  שני ההורים נפטרו בסמיכות - אחד האחים השתלט על המסמכים והדואר של ההורים שנפטרו - מאחר וחברות הביטוח - קופות גמל וכו' סרבו לתת מידע ליורשים עד שלא נקבל צו ירושה של האבא שנפטר אחרי האמא - נחתם הסכם חלוקת ירושה על סמך הצהרה של כל היורשים שאין הם יודעים על כספים נוספים - מייד עם קבלת צו הירושה - אותו יורש משתלט טען שרק עכשיו נודע לו על כספי ביטוח נוספים של ההורים הנפטרים - בכוונתי לבדוק האם היורש ידע והסתיר את הכספים הנוספים - במידה ואגלה שכספים אלו היו ידועים ליורש המשתלט - מה האמצעים שעליי לנקוט כנגד אותו יורש? אני חושש שיש עוד כספים שהסתיר

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:13, 4 בינואר 2015

  מצבך כמצבו של כל שותף בנכסים שיש לו חשש שמה שותף אחר מסתיר ממנו נכסים. אם אין הסכמה או הבנה, יש בית משפט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.