צוואה של בני זוג - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 11:45, 4 בינואר 2015

  שלום האם בצוואות של בני זוג, שנכתבו בשני מסמכים נפרדים, ולא נכתבה הכותרת צוואה הדדית, אך ההנחיות בשתי הצוואות שמורישים אחד לשני, צריך לכתוב בהן במפורש שהצוואות נרשמו לאחר התייעצות והסכמה עם בן זוג, ולכן שינוי בצוואה אחת, חייב שיבוצע רק לאחר הודעה לבן הזוג ואז תבוטל גם צוואת בן הזוג השני? כיצד צריך לבצע באופן מעשי את ההודעה לצד השני, כדי שהדבר יהיה קביל ויהיה תיעוד לכך (למנוע מצב שאכן תבוצע הודעה, אך מי שירצה להתנגד לצוואה יטען שלא היתה הודעה כזו).

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:18, 4 בינואר 2015

  צוואה מוגדרת כצוואה הדדית לא בגלל הכותרת אלא לפי תוכנה או נסיבות עריכתה. לשם הסרת ספק אפשר לכתוב בצוואה שהיא נעשית על בסיס של הדדיות עם צוואתו של אדם אחר ולתאר מי האחר.

  הוכחת מתן הודעה היא כמו בכל מצב בו יש להוכיח מתן הודעה. אפשר להוכיח למשל באמצעות עדים למתן ההודעה ואפשר למשל באמצעות משלוח בדואר רשום עם אישור מסירה או במשלוח באמצעות שליח שיחתום על תצהיר מסירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.