התנגדות לצוואה על ידי בן זוג - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אוריאן

  נשלח ע"יאוריאן 23:14, 4 בינואר 2015

  שלום, אמי התחתנה בשנית ולאחר מכן נפטרה. אנחנו שני אחים. הירושה התחלקה לפי דין. כעת, אמה של אמי (הסבתא) נפטרה. האם לבן זוגה של אמי יש זכות להתנגד לצוואה שהיא הותירה ? ( אמי היתה ילדה יחידה אין לה אחים ואני ואחי צאצאיה היחידים).

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:25, 5 בינואר 2015

  "זכות להתנגד לצוואה" קיימת לכל אדם. צריך להוכיח עילה אמיתית להתנגדות. בעקרון לפי חוק היות ואמכם נפטרה לפניכם, אתם היורשים של סבתא מכח הדין ולבן הזוג של אמא אין זכות לרשת את סבתא, כי אין קשר דם בינו לבין הסבתא.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.