צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 05:01, 6 בינואר 2015

  אימי נפטרה ללא צוואה.ניהלתי הליכים נגדה [לצערי] עדיין בחייה,בביהמ"ש לענייני משפחה.עדיין לא הסתיימו ההליכים[רישומי כבת ממשיכה] .אחיי,ניצלו זאת ומיד עם פטירת אימי רצו לביה"ד הרבני להוציא צו ירושה.האם מותר להם ?והאם אני יכולה לסרב לחתום על הצו?תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:55, 6 בינואר 2015

  לפי חוק בית דין רבני יכול להוציא צו ירושה אך ורק אם כל (!!) היורשים מסכימים לסמכות בית הדין. אם מי מהיורשים מסרב לסמכות בית הדין (ואין צורך בסיבה לסרוב) אין לבית הדין סמכות לתת צו לירושת המנוחה. אם תתמידי בסרובך, יצטרכו היורשים האחרים לפנות למסלול של הרשם לענייני ירושה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.