• י.

  נשלח ע"יי. 22:33, 11 בינואר 2015

  שלום, יש לי צוואה הדדית עם גרושתי, צוואה שערכנו לפני שהתגרשנו. יש לי גם 3 ילדים מנישואים קודמים. כעת אני נשוי בפעם שניה ואשתי בהריון. אני מעוניין לרכוש איתה דירה, האם אני יכול לכתוב צוואה נוספת בה אני מוריש לה את הדירה וכיצד אפשר (אם בכלל) להגן עליה על מנת שילדיי מהנישואים הקודמים לא יוכלו להתנגד או לתבוע חלק ברכוש? כנ"ל לגבי חשבונות הבנק, קרן השתלמות וכו', אני מעוניין להוריש לה ולילדיי המשותפים איתה את כל מה שנצבור בחיינו המשותפים (הילדים מהנישואים הקודמים מקבלים רכוש בנפרד בצוואה ההדדית שערכתי עם גרושתי). תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:24, 12 בינואר 2015

  דרוש לך יעוץ פרטני ועריכת צוואה מסויימת. הפורום אינו המסגרת המתאימה לכך. בהתאם לעובדות המסויימות שלך ושל משפחתך הישנה והנוכחית אוכל לייעץ לגבי הפתרון המתאים לך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.