• 12 בינואר 2015

  טאבו

  הורי ערכו צוואה שבנוסף לחלקה רשום שמי שנפטר קודם רשאי לשנות את תוכן הצוואה כרצונו. אימי נפטרה ראשונה אבי שינה את תוכן הצוואה נישל אחר היורשים בית המשפט קיבל את צואתו החדשה כלומר צו קיום צוואה קודם . נרשם הערה הזהרה בטאבו. אבי נפטר קיבלנו צו קיום צווה מבית המשפט עכשיו 4 היורשים רוצים אישור מהטבו הטאבו מסרב למחוק את הערה העו'ד פנה לרשות הטאבו הם מבקשים אישור מבית משפט לתת להם אישור למחוק השאלה 1.כמה זמן הטאבו מטפל בבקשות למחיקה נמסרו כל הצוואות גם הישנה וגם החדשה 2. האם בית משפט לעיניני משפחה זו הדרך וגם הזמן וההוצאות הכספיות לזרז את הביוקרטיה

  12 בינואר 2015
 • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 12 בינואר 2015

  תיקון רישום

  1 - צוואה נרשמת כלשונה, בדומה לפסק דין של בית משפט. אם נרשמה הערה לפי צוואה, הרי שכל שינוי מכך מחייב (לפי הנחיות מקצועיות של רישום המקרקעין) צו של בית משפט. בית המשפט לו יש סמכות ייחודית בענין צוואות הוא בית המשפט לענייני משפחה.

  2 - פעולת המחיקה או התיקון אינה נמשכת זמן רב. הבעיה היא העומס בלשכת הרישום המסויימת אליה יש לפנות. יש לשכות רישום מקרקעין פנויות יותר כמו חולון בה הפעולה הנדרשת תבוצע בו ביום ויש לשכות עמוסות עד להחריד כמו תל-אביב שם קצב הטיפול אטי מאוד.

  12 בינואר 2015
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?