• קטי

  נשלח ע"יקטי 15:08, 12 בינואר 2015

  הורי ערכו צוואה שבנוסף לחלקה רשום שמי שנפטר קודם רשאי לשנות את תוכן הצוואה כרצונו. אימי נפטרה ראשונה אבי שינה את תוכן הצוואה נישל אחר היורשים בית המשפט קיבל את צואתו החדשה כלומר צו קיום צוואה קודם . נרשם הערה הזהרה בטאבו. אבי נפטר קיבלנו צו קיום צווה מבית המשפט עכשיו 4 היורשים רוצים אישור מהטבו הטאבו מסרב למחוק את הערה העו'ד פנה לרשות הטאבו הם מבקשים אישור מבית משפט לתת להם אישור למחוק השאלה 1.כמה זמן הטאבו מטפל בבקשות למחיקה נמסרו כל הצוואות גם הישנה וגם החדשה 2. האם בית משפט לעיניני משפחה זו הדרך וגם הזמן וההוצאות הכספיות לזרז את הביוקרטיה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:45, 12 בינואר 2015

  1 - צוואה נרשמת כלשונה, בדומה לפסק דין של בית משפט. אם נרשמה הערה לפי צוואה, הרי שכל שינוי מכך מחייב (לפי הנחיות מקצועיות של רישום המקרקעין) צו של בית משפט. בית המשפט לו יש סמכות ייחודית בענין צוואות הוא בית המשפט לענייני משפחה.

  2 - פעולת המחיקה או התיקון אינה נמשכת זמן רב. הבעיה היא העומס בלשכת הרישום המסויימת אליה יש לפנות. יש לשכות רישום מקרקעין פנויות יותר כמו חולון בה הפעולה הנדרשת תבוצע בו ביום ויש לשכות עמוסות עד להחריד כמו תל-אביב שם קצב הטיפול אטי מאוד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.