מה משמעות הדבר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • פזית

  נשלח ע"יפזית 20:53, 12 בינואר 2015

  מה דינה של הודעה ליורשים על רצון אחד היורשות להגיש צו קיום צוואה כאשר באופן ברור ו וחלט כלל לא קיימת צוואה? האם יש בכך הטעיה או עבירה או שזה הליך שגוי ובעצם הוא כמו צו ירושה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:54, 13 בינואר 2015

  לא אתייחס לשאלה בדבר מיון ההודעה לפי מיון פלילי. לכך יש לפנות לפורום פלילי.

  כדי לבקש קיום צוואה צריך להוכיח שיש צוואה. מבקש צו הקיום צריך להגיש את הצוואה המקורית. לחילופין המבקש יכול לבקש להוכיח שיש צוואה אף אם המקור אינו בידיו של המבקש. המודיעה כאמור בפנייתך כנראה מחזיקה בצוואה שאינך יודעת על קיומה. בכל מקרה, אם את יורשת לפי חוק , תוכלי להתנגד לקיום אותה צוואה נטענת.

  תגובה
 • 07:09, 14 בינואר 2015

  ראשית תודה על התשובה. שאלתי הרבה יותר פשוטה. עד עכשיו לא הוגשה בקשה לקיום צוואה. למרות מכתב ההודעה. שוחחתי עם הנוגעים בדבר והם מכחישים בכלל שיש צוואה. ההודעה התקבלה כמכתב ליורשים אבל אין כל תיק בקשה כך שאין במה לעיין. האם במצב זה פשוט להמתין? האם ברגע שתוגש הבקשה לרשום הצוואה נקבל מכתב רשמי מרשם הצוואות? על כך שזו הוגשה. מה יכולה הסיבה לבצע פעולה כזו אם אין צוואה? תודה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:16, 14 בינואר 2015

  הודעה ליורש על כוונה לקיים צוואה היא הליך מקדמי להגשת בקשה לקיום צוואה. אם יש צוואה - אי אפשר למנוע הגשת בקשה לקיומה. אם אין - איני יודע מהי כוונת השולח.
  לדעתי - אם יש מנוח ויש רכוש, וככל הידוע אין צוואה מדוע לא לנקוט יוזמה ולבקש כבר כעת צו ירושה? מי שמחזיק בצוואה ייאלץ להגיש אותה לקיום ואם אף אחד לא יגיש כתגובה לבקשת צו הירושה בקשה לקיום צוואה, הרי שאין צוואה ויש ודאות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.