• סיטון

  נשלח ע"יסיטון 07:13, 14 בינואר 2015

  אבקש את עזרתך, אם נפטר אדם ללא יורשים ביולוגיים וללא צוואה. היורשים הם קירבה ראשונה בלבד? או גם דור שני ושלישי ? דודה שנפטרה 2 אחיות בחיים ואח שנפטר. האם ילדי האח כלומר דור 3 גם יורשים?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:19, 14 בינואר 2015

  סדר הירושה הוא לפי קרבת דם (למעט בן זוג שיורש גם הוא). בהנחה שאין בן זוג ואין צאצאים, יורשי המנוח הם הוריו ואם אין הורים - אחיו ואם אין אח או אחות - צאצאי אח או אחות. רק אם אין אף אחד מאלה, פונים לדודים ואחריהם לדודנים.

  תגובה
 • 17:41, 14 בינואר 2015

  אם יש רק שתי אחיות בחיים ואח אחד שמת אבל יש לו ילדים ילדיו של האח שמת גם יורשים? או רק שתי האחיות?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:00, 14 בינואר 2015

  כל האחים יורשים בשוויון. אם אחד האחים היורשים נפטר לפני המוריש, ילדיו של האח היורש באים במקומו ויורשים את חלקו. בדוגמה שהבאת כל אחות תירש שליש וילדיו של האח שנפטר יחלקו ביניהם בחלקים שווים את השליש האחרון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.