עיזבון , וחובות של עיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 21:43, 15 בינואר 2015

  שלום ישנו עיזבון של נפטר , רווק , אשר לא השאיר אחריו צוואה , העיזבון הינו שליש נכס מ -מקרקעין 30 מר׳ ,כלומר עיזבון של 10 מר׳ מקרקעין ישנם שני אחים המבקשים תשלום פיצוי עבור היסתלקותם כיורשים עפ׳ דין . הנפטר השאיר אחריו חובות , + הוצאות שהיו על אחד האחים שטיפל ושילם מכיסו על ההוצאות בעבור תשלומים לטובת שנת האבל . ידוע שיש לו הזכות ליתבוע את העיזבון ( כי כל מה שנשאר לנפטר הוא רק שליש בנכס המחולק בין שלושה ) שני האחים מבקשים לקבל רק מפירות הנכס ( העיזבון) האים תובעים את את העיזבון ומכרחים אותם להישתתף בחובות של הנפטר .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:58, 18 בינואר 2015

  עזבון איננו אישיות משפטית ולא ניתן לתבעו כשלעצמו. אם יש חובות של המנוח יש לתבוע אותם מן העזבון באמצעות היורשים

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.