התחייבות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • נועה

  נשלח ע"ינועה 16:44, 18 בינואר 2015

  שלום, אני ובעלי (התחתנו בקפריסין) גרים בדירה שקיבלתי מהוריי במתנה במהלך הקשר שלנו. לבעלי בן מנישואין קודמים. היות וההתחייבות היא הדדית, אנחנו מעוניינים במסמך מחייב וסופי (כמו הסכם ממון ולא כמו צוואה שניתנת לשינוי רק ע"י צד אחד) שבמקרה של פטירה, הנכסים של בן הזוג הנפטר יעברו אל בן הזוג הנותר. אני מעוניינת להבטיח שבמקרה שאני אמות, כל נכסיי יעברו לבעלי ולילדינו המשותפים, אך לא לבנו בירושה ממנו בבוא העת, שכבר קיבל מחצית מנכסי אביו בעודו בחיים. כנ"ל לגבי נכסי בעלי אשר לו גם חסכונות, קטנים משלי. כיצד מבצעים התחייבות הדדית כזו שאינה ניתנת לשינוי ע"י צד אחד בלבד בעתיד? תודה, נועה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:05, 18 בינואר 2015

  את צריכה שני מסמכים: עריכת צוואה מתאימה וחתימת הסכם ממון מתאים.

  תגובה
 • 22:38, 18 בינואר 2015

  הבעיה שלנו עם צוואה היא שהיא ניתנת לשינוי ע"י צד אחד בעוד שהצד השני נשאר עם הצוואה המותירה הכל לבן הזוג השני ואנחנו לא מעוניינים בכך.
  מה ניתן לעשות כדי ליצור מסמך שאינו בר שינוי באופן חד צדדי לגבי הירושה?
  תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:32, 19 בינואר 2015

  בבסיסו של חוק הירושה עומדת הזכות של אדם לשנות את צוואתו כרצונו בכל עת. אדם אינו יכול לוותר מראש על זכותו לשנות הצוואה שלו. לכן הפתרון שלכם הוא בעריכת מסמכים מתאימים :

  תגובה
 • 13:42, 19 בינואר 2015

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.