צוואה ונכד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • סיון

  נשלח ע"יסיון 12:31, 20 בינואר 2015

  שלום ,אימי עשתה צוואה לפני עו"ד ביד ריבה, אחותי נפטרה ויש לה ילד, אימי לא הוריש לנכד דבר ,הוא קיבל את ירושת אחותי ואת חלקו מירושת אבי, האם העובדה שלא הזכירה את שמו כלל בצוואה יכולה להוות בעיה ? בתודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:59, 20 בינואר 2015

  אם האחות נפטרה לפני הוריה, ילדיה הטבעיים יורשים במקומה. אם נפטרה אחרי פטירת הוריה, יירשו את חלקה של האחות בירושת ההורים מי שיוכרזו כיורשיה .

  תגובה
 • 15:28, 20 בינואר 2015

  האחות נפטרה לפני ההורים,אולם הסבתא לא מעוניינת להוריש לנכד והיא ציינה בצוואה מי היורשים,פשוט לא הזכירה את שם הנכד בלבד (כלומר נישול ולא הדרה) האם זה יכול להוות בעיה אם תהייה התנגדות לצוואה ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:24, 20 בינואר 2015

  זכותה של סבתה לקבוע בצוואה למי היא מורישה. זכותם של יורשים שנזכרו או שלא נזכרו בצוואה להגיש התנגדות לצוואה, לאחר פטירת הסבתא. אולם יש לזכור שהגשת התנגדות מחייבת עילה של ממש. סתם אי שביעות מתוכן הצוואה אינה עילה להתנגד לצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.