צו לקיום ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 15:47, 20 בינואר 2015

  שלום רב, לפני מספר חודשים קיבלתי בדואר הודעה מטעם עו"ד שאומר שדוד שלי המנוח נפטר ואני ביחד עם אחותי ועוד 3 אחים של הדוד רשומים בצו כיורשים שלו (אני ואחותי מכוח זה שאבי נפטר ואנחנו מייצגים את החלק שלו באותה ירושה). אני לא בקשר עם המשפחה מצד אבי בחלק ויש נתק מוחלט לכן הרמתי טלפון לאותו עו"ד ששלח את המכתב בבקשה לקבל פרטים אודות סכום הכסף ומה עליי לעשות כדי לפדות אותו. אותו עו"ד טען שאין ברשותו מידע והוא לא יודע על נכסים או כסף שיש למנוח ובסך הכל התבקש על ידי אחיו של המנוח לבצע צו קיום ירושה וכך עשה. פניתי מיוזמתי לעו"ד פרטי על מנת שיסייע לי בדבר והוא הוציא מכתבים לכל הבנקים עם פרטי המנוח בבקשה לקבל מידע האם מתקיים חשבון של המנוח או האם קייימים כספים. בנוסף הוא אמר שיבדוק לי גם מול בנק הדואר ומול הטאבו האם יש נכסים על שמו. כרגע רוב הבנקים חזרו עם תשובה שלא מתקיים חשבון של המנוח אצלהם ונשארו רק 2 בנקים שצריכים להחזיר תשובה ואני חושש שאולי גם האם יחזרו עם תשובה שלילית. מה ניתן עוד לעשות או האם מה שעשיתי עד עכשיו זה מה שהיה צריך לעשות? האם יכול להיות שאין בכלל שום כסף לאותו מנוח? אם כן מדוע הוצא לאותו מנוח צו לקיום ירושה? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:07, 21 בינואר 2015

  יכול להיות מצב בו המנוח אינו משאיר אחריו נכסים כלל או נכסים בעלי ערך. קיומם של נכסים בעלי ערך אינו תנאי למתן צו ירושה או צו קיום צוואה

  תגובה
 • 13:20, 21 בינואר 2015

  אז לא ברור לי למה הוציא לנפטר דרך עו"ד את אותו צו לקיום ירושה?

  הרי מדובר בהוצאה של כמה אלפי שקלים לא?

  תגובה
 • 04:58, 24 בינואר 2015

  תתקשר למשפחה ותדבר איתם. או תעזוב את זה שהם יעשו את הצו. הרי לא דרשו ממך כסף אז בשביל מה לקחת עורך דין. ברגע שהם יסימו את צו הירושה יהיה צו בידך. שנית תוכל לראות את התיק ברשם הירושות והצוואות. ואז גם יהיה קל לדבר עם המשפחה כי ההליך הסתיים. ולדעת מה היה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.