צוואה הדדית עם הוראת הסתמכות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 22:38, 26 בינואר 2015

  אבי ואימי עשו צוואה הדדית בשנת90 עם הוראה מפורשת שאוומרת בכל אחת מהצוואות שלהם "אני שומר לעצמי את האפשרות לשנות את צוואה זאת כל זמן שאחפוץ" השאלה היא שאבי ניפטר ואימי לאחר 20 שנה שינתה את הצוואה שלה ואני ניפגעתי מזה. השאלה היא א. האם מותר לה לשנות את הצוואה ההדדית? ב.האם הסעיף שמתיר לה לשנות את צוואה הוא כל זמן שהבן זוג נמצאה בחיו אולם לאחר הסתלקותו היא לא יכולה לשנות את הצוואה על פי עקרון ההדדיות שנפגע? ג. האם טענה כזאת כמו בשאלה ב היא טענה הגיונית? אודה לתשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:43, 27 בינואר 2015

  א. מותר לאמך לשנות מהצוואה ההדדית.

  ב. מותר היה לה לשנות בחיי בן הזוג ולאחר מותו.

  ג. הטענה הגיונית במישור המוסרי, אך אינה נכונה משפטית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.