יורש חסוי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • בני

  נשלח ע"יבני 12:49, 3 בפברואר 2015

  אם יורש/נהנה הוא חסוי שיש לו אפוטרופוס, בין רשמי בין טבעי: מהן ההשלכות מבחינת סדרי הדין של צו קיום ירושה. האם בהכרח האוטרופוס הכללי יתערב? האם ימונה בהכרח מנהל עזבון? איך מבררים אם פלוני הוא חסוי /יש לו אפוטרופוס?

  השב
 • 13:14, 3 בפברואר 2015

  אם בטופס התצהיר לבקשה לצו לקיום צוואה לא מציינים שיורש הוא חסוי(מכל מיני סיבות) והפוטרופוס הכללי טוען שאחד מהיורשים הוא כן חסוי: מה יקרה בפרקטיקה (לא בתיאוריה)? אני מניח שלא יוגש כתב אישום על תצהיר שיקרי ,למשל... תודה בלי לתפוס במילה

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:29, 4 בפברואר 2015

  הגשת תצהיר שגוי במכוון היא עברה פלילית. כמו כן זאת עילה טובה לבקש ביטול של צו ירושה שניתן. האפוטרופוס הכללי יתערב, אלא אם ישתכנע, שיש לחסוי מי שידאג לענייניו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.